CONCERTS

Si voleu publicar el vostre concert al Web ompliu el següent formulari:
Formulari de comunicació de concerts

   

Si no veieu actualitzats els concerts premeu CTRL+F5

PER FACILITAR LA TASCA DE PUBLICACIÓ, PREGUEM QUE QUAN INFORMEU DELS CONCERTS,
HO FEU MITJANÇANT EL FORMULARI ONLINE I EN MINÚSCULES, IMITANT L'ESTIL DE L'AGENDA, SI US PLAU. GRÀCIES.

JUNY - 2018
Dia Hora Lloc Població Participants Director/a Programa Preu
1 20:00 CaixaForum Av. Francesc Ferrer i Guàrdia, 6
Barcelona
Coral Caelum de l'Associació del Personal de la Caixa
Orquestra Baetulo
Óscar Peñarroya
(piano: Marc García; violí: Isabelle Wong)
"Entre l'amor i la mort" música de Lluís Llach, arranjament d'Óscar Peñarroya
"The sprig of thyme" de John Rutter
gratuït
1 20:30 L'Auditori
Sala Pau Casals
C/ Lepant, 150
Barcelona
Cor Lieder Camera
Cor Madrigal
Cor Anton Bruckner
Kazushi Ono
(sp: M. Matheu; mz: Coma-Alabert; tn: R. Padullés i br: J.A. López)
Requiem de Dvorak  
1 20:30 Biblioteca de Catalunya
Sala Llevant
C/ Hospital, 56
Barcelona
Coral Lavínia Elisenda Saladrigues
(piano: Adrian Bermúdez; clarinet baix: Gerard Romero i clarinet: Oriol Ramos i
Daniel Zaragoza)
50è Aniversari
Monteverdi, Vivaldi, Fauré, Mozart, Brahms i Schubert
gratuït
2 11:00 Residència Sagrada Família C/ Àngel Guimerà, 57
Matadepera
Agrupació Coral Matadepera Rosa Ma Ribera 40è Aniversari  
2 12:00 Església Parroquial  Aiguafreda Coral Renaixença, Santa Perpètua de Mogoda
Coral la Violeta, Centelles
Coral Set de Sol, Sabadell
Quintet de Vent i Quartet de Corda
Pere Mas 40è Aniversari de la Coral Renaixença
Repertori religiós: Gounod, Puccini, Kodáli, Palou Sabater, Garau i Marzi Byrd
 
2 17:00 L'Auditori
Sala Pau Casals
C/ Lepant, 150
Barcelona
Cor Lieder Camera
Cor Madrigal
Cor Anton Bruckner
Kazushi Ono
(sp: M. Matheu; mz: Coma-Alabert; tn: R. Padullés i br: J.A. López)
Requiem de Dvorak  
2 18:00 Església de Sant Domènec Puigcerdà Orfeó de Tremp
Coral Pompeu Fabra, Barcelona
Jordi Sansa Repertori variat gratuït
2 18:00 Auditori de Can Fabra C/ Segre. 22-32
Barcelona
Orfeó L'Eco de Catalunya Àngel Villagrasa Concert de Primavera
Repertori variat
gratuït
2 18:30 Auditori Miquel Pont Pl. del Mirador
Castellar del Vallès
Coral Xiribec
Cor Infantil de l'Orfeó Català
Cor Sant Esteve
Kor Ítsia
Pax Cor de Cambra
Andreu Brunat
Glòria Coma
Jaume Sala
Esteve Costa
Cançó popular i tradicional d'arreu
Fragments d'"Un concert desconcertant"
gratuït
2 19:00 Parador
Sala Juan de Lanuza
Alcañiz
(Terol)
Coral Englantina
Els Pitarroys del Freixe
Unión Musical Nuestra Señora de los Pueyos
Narcís Perich
(piano: Rosa Capilla)
XV Encuentro de coros Ciudad de Alcañiz gratuït
2 19:00 Teatre Tarragona Cors de Tarragona ciutat   El cor a la Veu 15 €
2 19:30 La Porquerissa Parc Natural de Sant Llorenç del Munt i l'Obac Agrupació Coral Matadepera Rosa Ma Ribera 40è Aniversari
"Sons i ressons a muntanya"
Des de l'Alzina del Sal·lari cal pujar a peu
A les 19:00 hores la coral rebrà al públic al Coll de Tres Creus. Des d'allà la coral anirà a La Porquerissa i el públic al pla de la carena del davant
 
2 20:00 Auditori Enric Granados Lleida Cor de Cambra de l'Auditori Enric Granados, Lleida Xavier Puig Homenatge a Lluís Virgili
Populars dels Pirineus, obres de Vivancos, Sans, Pastrana, Guix i Guzman entre d'altres.
(Cantaires de la FCEC 11€)

2 20:30 Vinya dels Artistes La Pobla de Cérvoles Col.lectiu FREE'T
Cor Euridice
Arnau Millà "Diàleg infinit"
Concert interdisciplinari pensat pel paisatge i creat amb el paisatge
5 €
3 11:00 L'Auditori
Sala Pau Casals
C/ Lepant, 150
Barcelona
Cor Lieder Camera
Cor Madrigal
Cor Anton Bruckner
Kazushi Ono
(sp: M. Matheu; mz: Coma-Alabert; tn: R. Padullés i br: J.A. López)
Requiem de Dvorak  
3 12:00 Casino Prado Suburense C/Francesc Gumà, 6-14
Sitges
Coral Sitges Canta! William Carney Concert de Corpus
Obres de diverses èpoques, llengües i països
 
3 12:00 Parròquia Pla del Vent C/ Jovent, 5
Sant Joan Despí
Coral Primavera per la Pau Xavier Rodon Misa Campesina gratuït
3 13:00 Cotxeres de Sants C/ Sants, 79
Barcelona
La Coral Sant Medir acull el Juguem Cantant de corals del Barcelonès Diversos directors 45è Juguem Cantant: "Aventures sense sortir de casa", poemes de Núria Albertí i música d'Eva Ugalde
A les 15:45 h Actuació especial: Marc Parrot i Eva Armisén
6 €
3 17:00 Teatre del Aspres Tuïr Cor d’homes de Tuïr
Coral Cantaires de la Fossella
Coral Germanor Empordanesa
Esteve Regaudie
Paul Roig
Claudia Coral 
(piano: Lídia Blànquez)
Trobada internacional de corals  
3 18:00 Església de la Puríssima  Sabadell Coral Renaixença, Santa Perpètua de Mogoda
Coral la Violeta, Centelles
Coral Set de Sol, Sabadell
Francesc Membrives 40è Aniversari de la Coral Renaixença
Repertori religiós: Gounod, Puccini, Kodáli, Palou Sabater, Garau i Marzi Byrd
 
3 18:00 Església de Nostra Senyora de l'Assumpció Torres de Segre Coral Arc de Sant Martí, Sant Martí de Maldà
Coral Cants i Rialles de l'Àrea de la Dona, Cap Pont
Coral la Lira, Torres de Segre
     
3 18:00 Esglesia Vella L'Espluga de Francolí Agrupació Coral Carcaixent (País Valencià)
Coral Espluguina, Espluga de Francolí
Josep Antoni Martínez
Xavier Morgades
Concert de Primavera gratuït
3 18:00 Capella de Santa Àgata Pl. del Rei, s/n
Barcelona
Cor Tessàlia Cardona
Cor Llevant
Xavier García
Antoni Jorquera
Maig Coral - Cicle de Cant Coral del Barcelonès  
3 18:30 Ateneu Adrianenc C/ Andreu Vidal, 7
Sant Adrià de Besós
T-EMA de l´Orfeó Badaloní Eloi Prat URINETOWN, El Musical! 7 € )Socis de l'Ateneu i de l'Órfeó Badaloní 5€)
3 19:00 Església Romànica de Sant Pere  Terrassa Cor de Vacarisses
Petita orquestra
Andreu Brunat
(violí: Montserrat Estrada i Diana Roche; violoncel: Marc Renau; fagot: Bernat Gili; flauta travessera: Marta Redondo; clarinet: Jordi Díaz; saxòfon: Jaume Badrenas i piano: Francesc Torras)
25è Aniversari del Cor
Missa Polifònica a llaor de Sant Pere composada i arranjada per orquestra per Francesc Torras
Espirituals
aportació voluntària
3 19:00 Can Massallera C/ Mallorca, 30
Sant Boi de Llobregat
Cantaires del Baix Llobregat-L'Hospitalet
Orquestra de Cambra a 4 cordes
Joan Vinyes
Benet Puig
Enric Gavaldà
(solistes: Mariona Llobera i Elionor Martínez)
Glòria de Vivaldi
Taller participatiu
Entrades a taquilla
3 20:00 Església Parroquial Palafrugell Coral Mestre Sirés, Palafrugell Fèlix Pérez Cants a la Missa de Corpus  
6 19:30 Pati de l'Institut d'Estudis Ilerdencs Lleida Coral Shalom Robert Faltus Arrels
Un passeig per la història de la música vocal des del Llibre Vermell fins a LLach
 
7 21:00 Casal Cívic ca N'Aurell Pl. del Tint, 4
Terrassa
Coral Rossinyol, Terrassa Aina Millán
Carles Llongueras
(piano: Gemma Pujol)
Cançons populars, tradicionals i d'autor gratuït
8 19:30 Església dels Caputxins de Sarrià C/ Cardenal Vives i Tutó, 2-16
Barcelona
Cor Drassanes Òscar Peñarroya
(piano: Jordi Castellà; violí: Isabelle M. Wong i solistes: Marc Julià, Noèlia Sánchez-Pajares i Marc Segura)
"Entre l'amor i la mort". Música i lletres: Lluís Llach. Harmonització: Óscar Peñarroya
Repertori "Queen" , Música i lletres: Brian May i i Freddie Mercury
taquilla inversa
8 20:00 El Centre, Centre Moral de Gràcia C/ Ros de Olano, 9
Barcelona
Cor Jove de la Coral Sant Jordi, Barcelona   Cicle Cultura Popular als Ateneus
Cançons de Rius i mars
 
8 21:00 Monestir Sant Cugat del Vallès Cor de Cambra de Granollers Josep Vila-Jover

VI Cicle de música sacra coral al Monestir
"New Lights" música per a l'esperit
+info

10 €
9 11:00 Casal de Cultura Matadepera Coral Clau de Sol Laura Herzog Concert de final de curs  
9 19:00 Església de Santa Maria Llerona Cor de Cambra de Granollers Josep Vila-Jover

"New Lights" música per a l'esperit
+info

5 €
9 19:00 Sants Teatre del Centre C/ Antoni de Capmany, 72-76
Barcelona
Orfeó Sarrianenc de Barcelona   Cicle Cultura Popular als Ateneus
Suite del Fantasma de l'Òpera
 
9 19:30 Carrers Ulldecona Orfeó Ulldeconenc
La Tuna Folk
Dolors Sanjuan Caramelles gratuït
9 19:30 Teatre Mercè Rodoreda Sant Joan Despí Orquestra de Plectre Laud'Ars
Coral l'Amistat, Premià de Mar
Manuel Gómez
Esther Doñate
"Bernstein, més Bernstein!"
Agermana la Maria del West Side Story amb la nostrada Maria de les Trenes
taquilla inversa
9 20:00 Teatre el Mundial Pg. Marimon Asprer, 10
La Bisbal d'Empordà
Cor Carreras Dagas Albert Morcillo
(bateria: Toni Molina i baix: Joan Bosacoma)
Concert d'Estiu
De la Nit al Dia
8 €
9 20:00 Església Viladomiu Nou Grup Coral V9
Coral la Fuga dels Lluïsos de Gràcia
  Concert de Festa Major  
9 21:00 Església de Sant Pacià C/ de les Monges, 27-33
Barcelona
Orfeó la Lira
Coral Nostra Senyora
Carles Grèbol
(piano: Ma Dolors Ximenes i Montserrat Olaya; rapsode: Josep Antón Martínez i tn: Marçal Subiràs)
Cinc Cançons d'Eduard Toldrà per tenor i piano
i resta de concert variat i popular
gratuït
9 21:00 Església de la Mare de Déu de la Bonanova Pl. de la Bonanova, 12
Barcelona
Cor Quinta Justa, Sóller
Orfeó Laudate
Orquestra Barroca de Barcelona
David Malet
(sp: Ulrike Haller; mz: Helena Ressurreiçâo; tn: Martí Doñate i br: Elies Benito Arranz)
Simfonia de l'incoronazione di Dario (Antonio Vivaldi)
Magnificat (Francesco Durante)
Stabat Mater (Emanuele d'Astorga)
10 €
9 21:00 Cripta de la Sagrada Família Barcelona Coral Mestre Sirés, Palafrugell
Coral Gracienca
Coral Casa de Sòria
Fèlix Pérez    
9 21:30 Església de Sant Pau Tarragona Coral Nova Unió, Vila-seca
Coral Mare de Déu de la Mercè, Tarragona
Coral Guspira, El Morell
Coral Sant Jaume, Creixell
Veus del Mar, Cambrils
Coral Augusta, Tarragona
Belles Veus, Tarragona
Orquestra Corelli del Conservatori de Música de Vila-seca
Quim Miracle
David Molina
Cançons d'ahir, cançons pel demà  
10 12:00 El Centre C/ Ros de Olano, 9 Barcelona Orfeó Barcelonès
Coral Baluern
Carles Sist
Jorge Coré
Concert d'Estiu
Temes d'arreu del món
gratuït
10 12:00 Basílica de Santa Maria del Mar Barcelona Coral Camprodon   Missa i concert  
10 12:30 Flowers by Bornay C/ Melcior de Palau, 36
Barcelona
ARSinNOVA Cor de Cambra Maria Mauri
(rapsoda: Alba Quinquillà i flauta: Nuska)
Des de Janequin fins als Beatles, són molts els compositors que s'han inspirat en el món dels ocells per a desenvolupar la seva música.
Recital poètico-musical 
gratuït
10 18:00 Església de Sant Esteve Pl. de l'Església, 1
Granollers
Cor l'Aixa, Arenys de Mar Pau Jorquera
(orgue: Vicenç Prunés)
SACR@CAT: Música catalana sacra actual 7 €
10 18:00 Basílica de Santa Maria Castelló d'Empúries Coral Castellonina, Castelló d'Empúries
Cor Maragall, Girona
Quartet del Cor de Cambra de Girona
Clàudia Coral
Sara Pujolràs
Antoni Amorós
XVIII Trobada de Corals
30è Aniversari de la Coral Castellonina
 
10 19:00 Auditori de l'Orfeó Gracienc C/ Astúries, 83
Barcelona
Roig Korai cor de noies Laia Santanach Concert de Primavera taquilla inversa
10 19:00 Sala polivalent Ronda del Pintor Mombrù, 16
Seva
Coral Bella Companyia, Seva el Brull
Coral Unda Maris
Grup instrumental
Alba Boada
Anaïs Oliveras
Edwin García
(actor: Gil Vilarrasa)
Concert dedicat al Renaixement
"Il bianco e dolce cigno more cantando"
aportació voluntària
10 19:00  Seu d'Ègara, Sant Pere Pl. Mn. Homs
Terrassa
Coral Rossinyol, Terrassa
Cor Renaixença
Aina Millán
Carles Llongueras
Jon Robles
(piano: Gemma Pujol)
Cançons populars, tradicionals i d'autor gratuït
10 19:00 Capella Escolapis de Balmes Travessera de Gràcia, 91  
Barcelona
Coral Balmes
Coral Harmonia
Montserrat Tous
Toni Solé
(piano: Xavier Algans i Àlex Castellana)
Concert de Final de Curs  
10 19:00 Sala Tarafa Granollers Cor de Cambra de Granollers Josep Vila-Jover

"New Lights" música per a l'esperit
+info

5 €
10 19:00 Auditori Palau Falguera C/ Falguera, 6
Sant Feliu de Llobregat
Coral Cantiga Josep Prats
(piano: Víctor Valls i mz: Elisenda Arquimbau)
Impressionisme francès i noucentisme català
Obres de Debussy, Mompou, Toldrà i Montsalvatge
A benefici de la Fundació NouXamfrà
aportació voluntària
10 19:00 Parroquia de l'Assumpció de la Mare de Déu Castelldans Coral Flor d'Espígol, Rosselló
Orfeó Terrall, Les Borges Blanques
Coral l'Olivera, Castelldans
Infants de l'Escola Timorell, Castelldans
Victor Roman
Lluïsa Piñero
(orgue: Gregori Farràs)
Primavera Cultural de Castelldans
Concert anual de Primavera Coral
gratuït
10 19:00 Rambla de Sants Barcelona Coral Sant Medir Ramon Beltran Concert de final de curs de tots els grups gratuït
10 19:00 Parròquia de la Mare de Déu de Núria C/ Bon Pastor, 7-9
Barcelona
Cor de Cambra Impromptu Murat Khupov
(piano: David Comas)
50è Aniversari
2n concert 
Glòria, de Francis Poulenc, i repertori variat a capella
6 €
12 20:00 Església del Pi Barcelona Cor de Cambra de Hafnarfjordur (Islàndia) Helgi Bragason Música medieval i contemporània gratuït
13 11:00 Ermita de Sant Antoni Camprodon Coral Camprodon   Aplec Ermita Sant Antoni Cants a la Missa  
14 20:00 Sala d'Assaig de l'Orfeó Gracienc C/ Astúries, 83
Barcelona
Cor Veus de Tardor de l'Orfeó Gracienc
Coral Cardener
  Concert de Primavera gratuït
15 20:30 Prioral de Sant Pere Pl. de Sant Pere
Reus
Veus de la Terra
Cor Mestral
Esteban Donadío
Núria Francino
Concert de Festa Major gratuït
16 19:30 Auditori de l'escola de música la Lira Ampostina C/ Mestre Francesc Casanovas, 44
Amposta
Schola Cantorum de Lleida
Cor La Lira Ampostina
Enric Navàs
Núria Francino
Celebració dia internacional de la Música gratuït
16 20:00 Ateneu Vilassanès Vilassar de Mar Societat Coral l'Amarant, Bigues
Coral Englantina, Vilassar de Mar
Ariel Seras
Narcís Perich
(piano: Rosa Capilla)
Concert de Festa Major gratuït
16 20:00 Església Sant Bernard Strasbourg Le Choeur du Conseil de l'Europe
Coral Edu.cant, Barcelona
Maud Fouché
Òscar Peñarroya
(piano: Sissi Martin)
Gabriel Fauré, West Side Story, Gospel, Bernard Andrés, Freddy Mercuri, Leonard Cohen, etc.
A benefici de l'Escola a Bangui, Àfrica
aportació voluntària
16 20:00 Catedral  Barcelona Coral Renaixença, Santa Perpètua de Mogoda
Coral la Violeta, Centelles
Coral Set de Sol, Sabadell
Quintet de Vent
Anabel Arias
(tn: Pere Mas; bx: Juanjo Morales i orgue: Mercè Sanchís)
40è Aniversari de la Coral Renaixença
Repertori religiós: Gounod, Puccini, Kodáli, Palou Sabater, Garau i Marzi Byrd
 
16 20:00 Auditori de la Mercè Girona Cor de Cambra de la Diputació de Girona Lluís Vilamajó
(dir.assist.: Laia Santanach; violoncel: Oleguer Aymamí i orgue: Marc Díaz)
Obres de Heinrich Isaac, Heinrich Schütz, Johann Michael Bach, Johann Christoph Bach, Johann Sebastian Bach, Felix Mendelssohn, Josef Rheinberger i Johannes Brahms gratuït
16 20:00 Auditori Municipal C/ Ernest Lluch, 1
Terrassa
Coral Nova Egara
Cor Vine
Cor Jove Fusió
Raimon Romaní
(solistes: Marisol Muñoz i Josep Puy i piano: Eduard Sàez)
Cicle Músiques del Cor
Elies de Felix Mendelssohn 
10 €
16 20:30 Església de Sant Pau Tarragona Corxera i Cor Arsmúsica, Tarragona David Molina
(piano: Anna Rodes)
   
16 20:30 Església Parroquial Santa Engràcia Montcada i Reixac Coral Mare de Déu del Turó, Montcada i Reixac
Conjunt de Cambra de Santa Maria de Palautordera
Participació Especial del Conjunt l'Espingari
Jordi Roma
Joan Valero
(piano: Jordi Roma)
Interpretació de peces incorporades en el seu repertori gratuït
16 20:30 Església Parroquial de Santa Maria Pineda de Mar Coral Pinedenca Rocio Pinto 28è Aniversari de la Coral  
16 20:30 Teatre Cívic Pl. del Bisbe
Alguer
Societat Coral el Clavell, Mollet del Vallès
Nova Alguer, Ll'Alguer
Coral Som, Barcelona
Rafel Muntaner
Gian Christian Cherchi
Enric Azuaga
Repertori variat gratuït
16 21:00 Basílica Montserrat Cor Francesc Valls
Orquestra Simfònica Camera Musicae
Salvador Mas
(orgue: Juan de la Rubia)
VII Festival Internacional d'Orgue a Montserrat
Concert inaugural
gratuït
16 21:00 Sant Pau del Camp C/ Sant Pau, 101
Barcelona
Cor de Cambra I Dilettanti
Grup Vocal Scherzo
Esther Doñate
Cristina Blasi
Músiques del Renaixement i sud-americanes  
16 21:00 Monestir Pl. d'Octavià, 1
Sant Cugat del Vallès
Cor de Cambra Impromptu Murat Khupov
(piano: David Comas)
50è Aniversari
3r concert
Glòria, de Francis Poulenc i repertori variat a capella
6 €
16 22:00 Església Mare de Déu del'Assumpció Pl. de l'Església
El Perelló
Coral Santa Llúcia, El Perelló
Coral Bella Tardor, El Perelló
Montserrat Bella
Joan Martí
Concert d'Estiu gratuït
16 22:00 Textil Rase - Fàbrica de Cultura Cardedeu Agrupació Coral Cardedeuenca Emilio de la Linde
(Tiorba: Edwin Garcia i actor: Tivi Tinell)
Concert d'Estiu
Il.lustracions musicals de l'amor i el desamor o paròdia en clau d'humor de com fer la cort com cal
5 €
17 12:00 Auditori Municipal C/ Ernest Lluch, 1
Terrassa
Coral Nova Egara
Cor Vine
Cor Jove Fusió
Raimon Romaní
(solistes: Marisol Muñoz i Josep Puy i piano: Eduard Sàez)
Cicle Músiques del Cor
Elies de Felix Mendelssohn 
10 €
17 18:00 Teatre de l'Escola Cavall Bernat Rambla Raval, 113
Barcelona
Cor Jove de la Coral Sant Medir   V Cicle d'Espectacles Musicals gratuït
17 18:00 Primera Església Evangèlica Baptista de Sabadell C/ Domènech i Montaner, 40
Sabadell
Coral Al·leluia, Sabadell   Culte Concert de Primavera
Preparats pel Canvi
gratuït
17 18:00 Parroquia Sant Ignasi de Loiola C/ Provença, 544
Barcelona
Cor Polifònic Sagrada Família Lucia Beresová
(piano: Néstor Calderer)
Musica d'aigua (Cançons del mar) aportació voluntària
17 18:00 Església de Sant Gaietà C/ Consell de Cent, 293
Barcelona
Coral Capella Francesa de Barcelona Cecília Velàzquez
(tn: Robert Muñoz i orgue i piano: Manuel Rodríguez)
Música del Romanticisme Alemany
A benefici de la "Fundación Manos 
Providentes"
aportació voluntària
17 18:00 Església dels Pares Carmelites Descalços Av. Diagonal, 422
Barcelona
Cor Albada de l'Agrupació Cor Madrigal Esteve Costa Obres d'autor i popular de Catalunya i Euskadi taquilla inversa
17 18:00 Auditori Calàbria 66 C/ Calàbria, 66
Barcelona
Coral Xaragall Mildred Franquet A benefici de l'ONG del barri de Sant Antoni "Veí a Veí" aportació voluntària
17 18:30 Església de Sant Ildefons C/ dels Madrazo, 92
Barcelona
Coral Concordie, Tarragona
Coral Allegro, Barcelona
Montserrat Rios
Montserrat Meneses
(piano: Marina Ciuró)
Peces diverses d'arreu del món
Credo, d'Antonio Vivaldi
aportació voluntària
17 18:30 Sala Gran del Centre Moral Arenys de Munt Coral Veus de Munt      
17 18:45 Església Maria Mitjancera  C/ Entença, 198-200
Barcelona
Coral Interreligiosa per la Pau
Coral Quorum
Bernat Giribet
Amin Idrissi
Cançons d'arreu del món gratuït
17 19:00 Església de Sant Mateu C/ del Carme, 30
Esplugues de Llobregat
Societat Coral Centenària la Coloma
Cor Femení Talcomsona
Meritxell Tarragó
Caterina del Cerro
(piano: Hector Valls)
Concert d'Estiu
Temes d'arreu del món
Com a cloenda, Va penciero, de G. Verdi
gratuït
17 19:00 Casa Espai Tolrà C/ Enric Borràs, 19
Badalona
Capella de Música de Badalona de l'Orfeó Badaloní Albert Morcillo Cantem l'amor 5 €
17 19:00 Seminari  C/ Sant Pau, 4
Tarragona
Cor Ciutat de Tarragona Pep Prats    
17 19:00 Pati de la Seu del Districte de Nou Barris Barcelona Els Escarabats Et Canticorum   Concert d'Estiu
Homenatge a The Beatles
 
17 19:00 Nau de Cultura  C/ Sant Albert, 5
Sant Cugat del Vallès
Music'Al Cor
Coral l'Harmonia, Valldoreix
Albert Santiago Notturnis de Mozart
Cançons catalanes
Cançons de pel·lícula
taquilla inversa
17 19:00 Auditori Josep Carreras Vila-seca Coral Nova Unió, Vila-seca
Orquestra Corelli del Conservatori de Vila-seca (dir. Quim Miracle)
David Molina Cançons d'ahir, cançons pel demà  
17 19:00 Parròquia de Sant Llorenç C/ Entença, 109
Barcelona
Quòdlibet Grup Coral
Cor Tessàlia
Xavier Garcia Concert Final de Curs taquilla inversa
17 19:00 Auditori de l'Orfeó Vigatà C/ Sant Pere, 7
Vic
Cor Vivace Tomàs Rosado
(piano: Gunars Kalnins i percussió: Josema Martín)
"Love"  
17 19:00 Auditori Municipal Terrassa Dríade Grup Vocal Lourdes Garcia Cicle Músiques del Cor
Choral Broadway
10 €
17 21:00 Esglesia de Sant Ramon de Penyafort Rambla de Catalunya, 115
Barcelona
Minot Heritage Singers (North Dakota) David Jensen
Lynn Jensen
Obres de música local, i temes espirituals, folk, música sacra, i fins i tot música contemporània gratuït
17 20:00 Sant Pere del Camp C/ Sant Pau, 101
Barcelona
Cor Diaula Blanca Martí
(djembé: Yacouba Diakité Konate; dun-dun, sambang i kenkeni: Núria Domènech i coreògraf: Pere Faura)
Cançons catalanes i africanes
Concert solidari
gratuït
17 20:00 Monestir de Pedralbes Baixada del Monestir, 9
Barcelona
Coral Bella Companyia, Seva el Brull
Coral Unda Maris
Grup instrumental
Alba Boada
Anaïs Oliveras
Edwin García
(actor: Gil Vilarrasa)
Concert dedicat al Renaixement
"Il bianco e dolce cigno more cantando"
aportació voluntària
18 20:00 Centre Sant Pere Apòstol C/ Sant Pere més Alt, 25
Barcelona
Cor Diaula Blanca Martí
(djembé: Yacouba Diakité Konate; dun-dun, sambang i kenkeni: Núria Domènech i coreògraf: Pere Faura)
Cançons catalanes i africanes
Concert solidari
gratuït
19 20:00 Esglesia de Sant Ramon de Penyafort Rambla de Catalunya, 115
Barcelona
University of Northern Colorado Chamber Choir Jill Burleson Burgett
Larisa Somers
Repertori d'èpoques i d'estil musicals eclèctics gratuït
20 20:00   Sant Cugat del Vallès Coral del Conservatori de Sant Cugat
University of Northern Colorado Chamber Choir Schedule
Raimon Romaní
Jill Burgett
   
20 20:30 Jardins de la Biblioteca de Can Sumarro L'Hospitalet de Llobregat Coral Xalesta Pol Pastor Concert de Festa Major gratuït
21 12:00 Església de Santa Maria Camprodon Coral Camprodon   Missa Festa Major Sant Patllari
Cants a la Missa
 
21 19:30 Centre Cívic Urgell Barcelona Cor Femení Voxalba Elisenda Carrasco
(piano: Josep Surinyac)
Reflex, obres de David McIntyre, Eriks Esenwalds o Tokuhide Niime entre d'altres reserva d'entrades
21 19:30 Convent dels Caputxins de Sarrià C/ Cardenal Vives i Tutó, 2
Barcelona
Cor Calíope, Barcelona
Cor Aurica, Badalona
Aleix Oliveras
(orgue: David Malet)
Veus femenines comparteixen aquest concert
Dues misses (Rheinberger i Fauré.) i obres de Poulenc, Mendelssohn i Casals
taquilla inversa
21 20:30 Petit Palau del Palau de la Música Catalana Barcelona

Cor Llevant
Cobla Sabadell

Antoni Jorquera Tradicional catalana i sardanes 8 € (5€ amb carnet de la FCEC)
21 21:00 Església Parroquial Sant Just Desvern Orfeó Enric Morera
Deutsche Schule Barcelona Chor
David Pastor
Marta Garcia
Dia Internacional de la Música
Obres en català, anglès i llatí
3 €
21 21:00 Lluïsos d'Horta C/ Feliu i Codina, 7-9
Barcelona
Coral Sant Jordi, Barcelona   Cicle Cultura Popular als Ateneus
Cançons d'ahir, cançons d'avui
 
22 20:00 Catedral Barcelona The Choir of Grace Church, Nova York (USA) Patrick Allen   gratuït
22 20:30 Sala Sant Telm C/ Andreu Cerdà, 10
Corbera de Llobregat
Polifònica de Vilafranca David Hernàndez
(piano: Gerard Morató)
Cicle de Concerts Sons Corbera
Cançons catalanes i d'arreu del món
taquilla inversa
22 21:00 Església de la Colònia Pons Cal Pons
Puig-reig
Coral Sant Bartomeu
Coral Jove Sant Bartomeu
Flipats pel Teatre
Grup de músics
Denís Rojo
Mireia Subirana
X Aniversari de la Festa dels Templers
Concert d'Inauguració
Llibre Vermell de Montserrat
gratuït
24 19:00 Església Vella
Rectoria Godmar
Callús Coral Romança   Concert d'Estiu  
24 20:00 Plaça del Casal Cunit Cor Arrels, Cunit Toni de Villasante Havaneres i repertori divers gratuït
24 20:00 Auditori Municipal Terrassa Jazz Cor Terrassa Víctor Frigola
(piano: Eduard Sàez)
Cicle Músiques del Cor
L’Elisir d’Amore de Gaetano Donitzetti 
10 €
25 20:00 Parròquia Mare de Déu de Lurdes C/ de la Mare de Déu del Remei, 38
Barcelona
Voices in Harmony
Coral Som
Camille Saucier
Enric Azuaga
Música sacra, negre espiritual, reggae, pop i Nova Cançó gratuït
26 21:00 Auditori de l'Orfeó Gracienc C/ Astúries, 83
Barcelona
Orfeó Gracienc Poire Vallvé Concert d'Estiu
ANIMA'T
 
28 20:30 Parròquia Maria Mitjancera de totes les Gràcies C/ Entença, 198-200
Barcelona
Orfeó de Les Corts Nerea de Miguel
(piano: Paul Perera)
Suite Litúrgica d'Eugene Butler
i cançons del mar
gratuït
28 20:30 Parròquia de Santa Cecília Pg. de Sant Gervasi, 66
Barcelona
Coral Espígol Quim Manyós
(piano: Marc Garcia i violí: Edurne Vila)
Autors de finals del s/XIX i del XX i XXI (Sibelius, Grieg, Peterson Berger,Fauré, Rutter, Whitacre, Josep Vila i Casañas) aportació voluntària
28 21:30 Parròquia de Sant Joan Pl. de l'Església
Matadepera
Agrupació Coral Matadepera Rosa Ma Ribera
(sp: Elena Mateo; orgue: Marc Sumsi; flauta: Patricia Mazo; oboè: Francesc Castillo; violoncel: Lluís Heras; contrabaix: Bruna Comas i glockenspiel: Jordi Artero)
40è Aniversari
38è Festival Internacional de Música de Matadepera
Requiem de John Rutter i Motets
gratuït
29 12:15 Santuari Núria Coral Camprodon   Festa de Sant Pere (festa de les farinetes)
Cants a la Missa
 
29 20:00 Col·legi Major Ramon Llull, Aula Capella, Recinte 
Escola Industrial
C/ Rosselló, 121
Barcelona
Cor de Dones de l'ARC de l'EMM Can Ponsic Ester Bonal
(actriu: Núria Cuyàs; percussions i acordió: Kathlyn Ildefonso i preparació vocal: Àngels Balagueró)
Manufactura de cançons  
29 21:00 Catedral La Seu d'Urgell Escolania de Montserrat
Capella de Música de Montserrat 
Llorenç Castelló
(violoncel: Martí Buïl; contrabaix: Ignasi Jorba i orgue: Vicenç Prunés)
Festival de Música Antiga dels Pirineus
Joan Cererols: hereu dels polifonistes, precursor de l'escola barroca de Montserrat
20 €
(descompte anticipada a taquilla el mateix dia, presentant el carnet de cantaire)
29 21:00 Teatre el Patronat Passeig, 42
La Garriga
Coral Ariadna, La Garriga Quique Roca Músiques del món: "Volta el món i torna al Born"
"Un viatge musical pels cinc continents a través de la música coral"
10 €
29 21:00 Teatre del Casino de l'Aliança del Poblenou Rbla. Poblenou, 42
Barcelona
Cor Vivace
amb la col·laboració de Brigitta Lamoure
Tomàs Rosado LOVE 10 € (anticipada 8 €)
29 21:30 Espai l'Amistat C/ Sant Antoni, 60
Premià de Mar
Coral l'Amistat, Premià de Mar
Orquestra de Plectre Laud'Ars
Esther Doñate
Manuel Gómez
"Bernstein, més Bernstein!"
Agermana la Maria del West Side Story amb la nostrada Maria de les Trenes
13,50 €
30 11:00 Centre Cívic i Cultural el Rieral C/ Anna Mogas, 130
Bigues 
Coral l'Amarant Ariel Seras Taller participatiu de cant coral, inclòs dins els actes de Festa Major gratuït
30 17:30 Espai Cultura Fundació Sabadell 1859 C/ d'en Font, 25
Sabadell
Coral Belles Arts, Sabadell Jordi Lluch
(piano: Glòria Peig;
dient: Jordi Arquimbau i
ballarina: Sandra Ballbé)
Vier Zigeunerlieder op. 112b, J. Brahms
From the Bavarian Highlands Op. 27, Sir E.Elgar
"Festeig" J. Maragall/E. Toldrà/J. Domènech
"A l'hombra del lledoner" T.Garcés/E.Toldrà J.Domènech
"Menta i Farigola" J.Carner/E.Toldrà/J.Domènech
"Jo et pressentia com la mar" J.Janés/F.Mompou/J.Domènech
"Damunt de tu només les flors" J. Janés/F. Mompou/J. Domènech
"Sis Valsos Poètics"  Enric Granados
Lectura de Poemes de Josep Janés i Olivé, Ma Mercè Marçal i Montserrat Abelló
Tot plegat embolcallat per moviments de dansa
10 €
30 18:00 Església Parroquial de San Pedro Binéfar Grupo de Habaneras de la Asociación Cultural San Mateo Monzón
Coral de Binéfar
Javier Pérez
Teresa Maza
(solista: Nati Castán i piano: Victoria Laplana)
Havaneres amb acompanyament de corda
Obres corals: Blancafort, pop. catalanes, Taltabull,  Itàlia, etc.
gratuït
30 19:00 Església Vilarodona Coral Briançó, Sant Celoni
Coral Cardedeuenca, Cardedeu
Emilio de la Linde
(guitarra: Anna Oller)
Cançons de Manel Oltra i cançons d'èpoques diverses gratuït
30 19:00 Auditori del Conservatori de Música del Liceu C/ Nou de la Rambla, 88
Barcelona
Cor Vivaldi - Petits cantors de Catalunya
Òscar Boada Petita messe sloennelle, de Gioacchino Rossini 12 €
30 19:30 Església de Santa Caterina Vinyols i els Arcs Cor Espiga d'Or, Deltebre
Cor Audite, Valls
Coral Guspira, El Morell
Coral Noves Veus, Vinyols
Noèlia Aranda
Teresa Reverté
David Molina
Joan Francesc Bertran
II Trobada de Corals  
30 20:00 Teatre del Casino de l'Aliança del Poblenou Rbla. Poblenou, 42
Barcelona
Cor Vivace
amb la col·laboració de Brigitta Lamoure
Tomàs Rosado LOVE 10 € (anticipada 8 €)
30 20:30 Església de Santa Maria Ponts Coral Pontsicana, Ponts
Orfeó Artesenc, Artesa de Segre
Narcís Cercós
Jordi Morera
Homenatge a Josep Lluís Guzman i Antich gratuït
30 21:00 Cripta de la Sagrada Família Barcelona Cor Bach
Orquestra Camerata Obertura
Murat Khupov Credo (Missa si m de Bach) aportació voluntària
30 21:00 Església de Sant Miquel Alforja Coral Floc Ma Elena Taverna
Roger Hortoneda
(piano: Marta Pallerols i Marta Ainsa; clarinet: Sandra Plademunt; djambé: Valeri Salvadó i solistes: Ma Elena Taverna i Òscar Borràs))
50 anys Cantant
Cançons d'arreu
aportació voluntària
30 21:00 Auditori de l'Orfeó Gracienc C/ Astúries, 83
Barcelona
Cor Veus amb Gràcia de l'Orfeó Gracienc   Concert de Final de Curs  
30 21:30 Església de Sant Domènec Puigcerdà Escolania de Montserrat
Capella de Música de Montserrat 
Llorenç Castelló
(violoncel: Martí Buïl; contrabaix: Ignasi Jorba i orgue: Vicenç Prunés)
Festival de Música Antiga dels Pirineus
Joan Cererols: hereu dels polifonistes, precursor de l'escola barroca de Montserrat
20 €
(descompte anticipada a taquilla el mateix dia, presentant el carnet de cantaire)
30 22:00 Local La Societat Maials Coral Shalom Robert Faltus Arrels
Un passeig per la història de la nostra música vocal
des del Llibre Vermell de Montserrat fins als contemporanis Llach, Raimon, Serrat, etc.
gratuït
30 22:00 Església de Santa Maria C/ de l'Església, 24
Arenys de Mar
Cor l'Aixa
Orquestra Terrasa 48
Pau Jorquera Concert de Sant Zenon
Compositors catalans
12 €
(anticipada: Riera Pare Fita, 1 de 18:30 a 20:30)
30 22:00 Pl. de Sant Bartomeu Benicarló Coral Infantil Bovalar
Coral Infantil Petiquillo
Coral Juvenil Kylix
Coral Polifònica Benicarlanda
amb Ibon Casas - Apaga la luz y verás
  Cant a la Fresca
Col·labora l'Associació Dame tu visión
 
30 22:00 Túnel sota l'Autovia A2 - Vergós Cervera Coral Ginesta, Cervera
Pax Cor de Cambra, Sabadell (dir. Esteve Costa)
Xavier Puig
(sp: Marta Mathéu; tn: Toni Viñals; percussió: Ramon Torramilans; orgue: Marc Castellà i piano: Albert Guinovart)
Te Deum i fragments de musicals d'Albert Guinovart 18 € (anticipada 15€. Fins a 17 anys 5€)
30 22:00 Pedrera de l'Elies C/ Joan Maragall
Roda de Berà
Coral Verge de Berà
Músics de l'Escola de Música de Berà
Jordi Solé
Albert Recanses
Estiu a la Pedrera
(En cas de pluja l'acte es celebrarà al Casino Municipal de Roda de Berà - Plaça dels Pins, 6)
gratuït

JULIOL - 2018
Dia Hora Lloc Població Participants Director/a Programa Preu
1 12:00 Patronat Cultural Recreatiu C/ Mn. Cinto Verdaguer, 52
Cornellà de Llobregat
Cor Creixent, L'Hospitalet de Llobregat
Coral Àuria, Cornellà de Llobregat
Enric Gavaldà
(piano: Andrés González)
Concert de Fi de Curs  
1 18:00 Parròquia de Sant Gaietà C/ Consell de Cent, 293
Barcelona
Forum Vocal Xavier Sans
(autor del text: Agustí Espriu; actor: Enric Arquimbau; actriu: Ma Lluïsa Abram i piano: Maria Mauri)
enCantem
de mites, llegendes, històries i tradicions
Concert dramatitzat
Obres de: Certon, Fauré, Fletxa, Guzmán, Holst, Morera, Öhwall, Poulenc, Romaní, Sans, Schubert i Schumann
8 €
1 19:00 Església Immaculada Figueres Cantaires de Caldes
Polifònica de Figueres
Assumpta Fontanals
Dani Mancebo
Concert d'Estiu gratuït
1 19:00 Església de Sant Miquel dels Sants C/ Escorial, 163
Barcelona
Cor Bach
Orquestra Camerata Obertura
Murat Khupov Credo (Missa si m de Bach) aportació voluntària
1 19:00 Santuari del Miracle Riner Escolania de Montserrat
Capella de Música de Montserrat 
Llorenç Castelló
(violoncel: Martí Buïl; contrabaix: Ignasi Jorba i orgue: Vicenç Prunés)
Festival de Música Antiga dels Pirineus
Joan Cererols: hereu dels polifonistes, precursor de l'escola barroca de Montserrat
20 €
(descompte anticipada a taquilla el mateix dia, presentant el carnet de cantaire)
1 19:00 Centre Cultural Costa i Font Taradell Coral l'Arpa, Taradell
Coral Montau, Begues
Cristina Koch
Pere-Mateu Xiberta
25è Aniversari de la Coral l'Arpa
Viu el Musical!
Obres de musicals
 
1 19:00 Auditori Can Massallera C/ Mallorca, 30
Sant Boi de Llobregat
Coral Renaixença Laia Santanach
(teclat: Paul Perera; baix: Oriol Gonzàlez; bateria: Dani Levy i percussió: Lluís Molas)
"La Música que mai vam merèixer"
Es ressegueix l'impacte que la música dels esclaus africans va causar a Amèrica
10 € (8€ anticipada
aquí o a la taquilla)
1 19:00 Teatre Principal C/ Església, 45-47
Arenys de Mar
Societat Coral Esperança
Cor sOns
Anna Gonzàlez
Daniel Cardenal
(piano: Joan Aymerich i Jordi font)
Temes de Pel·licules i Musicals
A benefici dels Frares Caputxins d´Arenys de Mar
3 €
1 19:30 Ca l'Arenas
Centre d'Art del Museu de Mataró
C/ Argentona 64
Mataró
Cor Ciutat de Mataró
Jordi Lluch El Mar Bategant
Històries que s'han viscut al mar i a la paltja des de la poesía i la música
El mar, dispositari de la fe, l'amor, la tendresa, la por, l'esperança, la desfeta i el triomf
gratuït
1 19:30 Església de l'Assumpció Artesa de Segre Coral Pontsicana, Ponts
Orfeó Artesenc, Artesa de Segre
Narcís Cercós
Jordi Morera
(piano: Bernat Giribet)
Homenatge a Josep Lluís Guzman i Antich gratuït
7 11:00 Església de Santa Maria del Mar Salou Herriko Abestiak
Coro Ama-Lur
José Ma Angulo
Piotr Issel
  gratuït
7 13:00 Ermita de Sant Cristòfol El Perelló  Coral Santa Llúcia Montserrat Bella Missa de Sant Cristòfol gratuït
7 20:00 Teatre de Sarrià C/ Pare Miquel de Sarrià, 8
Barcelona
Orfeó Atlàntida Milen Panayotov
(sotsdirector: Arnau Roura i piano: Josep Buforn)
Requiem en do menor, de Luigi Cherubini 10 €
7 21:00 Centre Cívic i Cultural el Rieral C/ Anna Mogas, 130
Bigues 
Coral l'Amarant
Coral Crescendo de l'Ateneu Santfeliuenc
Ariel Seras
Isabel Mantecón
Tastets de música del país i d'arreu del món
Concert solidari
 
8 12:15 Esglèsia Cunit Cor Arrels, Cunit Toni de Villasante Cantada de Festa Major d'Estiu
Repertori divers
gratuït
8 19:00 Esplai de la gent gran Santa Maria de Palautordera Coral Veus Mixtes del Montseny Cristina Granados
(piano: Idoia Rodríguez)
Concert de Fi de Curs gratuït
8 19:00 Plaça Pedres Blanques Pl. Pedres Blanques, 1  Sant Boi de LLobregat Coral Pedres Blanques Càndid Rodríguez
(piano: Anna Ballo)
Concert de Festa Major gratuït
8 19:00 Parròquia de Santa Maria de Sants Plaça Bonet i Muixí, 5
Barcelona
Orfeó Atlàntida Milen Panayotov
(sotsdirector: Arnau Roura i piano: Josep Buforn)
Requiem en do menor, de Luigi Cherubini 10 €
13 20:00 Auditori del Fòrum Berger-Balaguer Rambla Nostra Senyora, 6
Vilafranca del Penedès
Coral Laroc, Vilafranca del Penedès
Alboka Abesbatza, Lasarte-Oria
Jordi Gonzàlez
Montse Latorre
Repertori variat gratuït
13 22:00 Plaça de l'Orfeó Renaixença Mollerussa Cor l'Espiga, Cubelles
Orfeó Renaixença, Mollerussa
David Llorens
Robert Solé
Concert d'Estiu
Cicle les 4 llunes
gratuït
14 20:45 Església de Sant Pau del Camp Barcelona Coral les Flors de Maig, Barcelona
Cor Pare Vidal, Sabadell
     
17 20:00 Casa de Cultura la Unió Teià Coral Jordi Antonin, Santa Coloma de Gramenet
Coral Harmonia, Barcelona
Cor B-Side a Cappella, Barcelona
Cor Atàlia, Teià
Albert Cabero
Toni Solé
Concert d'Estiu  
20 19:30 Jardí dels Tarongers
Pl. de l'Om
Sala Vila Arrufat
C/ Ràbida, 5
Barcelona
Coral Sant Jordi Oriol Castanyer Cicle d’Estiu. Música en la Intimitat. Música als Jardins 
"Cançons d'ahir - Cançons d'avui"
Obres de Lluís Millet, Enric Morera, Eduard Toldrà o Cristòfor Taltabull, entre d’altres
10 €
21 17:30 Església de la Mare de Déu dels Àngels Llívia Cor de Cambra de l'Auditori Enric Granados Xavier Puig
(sp: Anaïs Oliveras; flauta de bec: Joan Izquierdo; viola de gamba: Santi Miron; tiorba: Rafael Bonavita; violone: Oriol Casadevall i percussions: Marc Clos)
Festival de Música Antiga dels Pirineus
Populars Antigues dels Pirineus recollides per l'Obra del Cançoner Popular de Catalunya i harmonitzades per Xavier Sans, Xavier Pastrana, Bernat Vivancos, Joan Magrané, Jordi Castellà, Ramon Humet, Xavier Puig, Bernat Giribet, Josep Maria Guix, Josep Lluís Guzman-Antich i Carles Prat
15 €
22 18:30 Església de la Mare de Déu de la Ribera La Pobla de Segur Cor de Cambra de l'Auditori Enric Granados Xavier Puig
(sp: Anaïs Oliveras; flauta de bec: Joan Izquierdo; viola de gamba: Santi Miron; tiorba: Rafael Bonavita; violone: Oriol Casadevall i percussions: Marc Clos)
Festival de Música Antiga dels Pirineus
Populars Antigues dels Pirineus recollides per l'Obra del Cançoner Popular de Catalunya i harmonitzades per Xavier Sans, Xavier Pastrana, Bernat Vivancos, Joan Magrané, Jordi Castellà, Ramon Humet, Xavier Puig, Bernat Giribet, Josep Maria Guix, Josep Lluís Guzman-Antich i Carles Prat
15 €

AGOST - 2018
Dia Hora Lloc Població Participants Director/a Programa Preu

SETEMBRE - 2018
Dia Hora Lloc Població Participants Director/a Programa Preu

OCTUBRE - 2018
Dia Hora Lloc Població Participants Director/a Programa Preu

NOVEMBRE - 2018
Dia Hora Lloc Població Participants Director/a Programa Preu

DESEMBRE - 2018
Dia Hora Lloc Població Participants Director/a Programa Preu


PER CONSULTAR CONCERTS ANTERIORS, CLIQUEU AQUÍ.